Post

10 nierealnych faktów, które okazują się być prawdziwe 

1. Alaska to najbardziej wysuniety na wschód i zachód stan USA

Czyżby Alaska rozciągała sie na szerokość całych Stanów, a podręczniki geografii byly do wyrzucenia? Otóż nie, a powyższe stwierdzenie, choć nieprawdopodobne, jest całkowicie prawdziwe! 

Alaska przecina 180 południk. W efekcie kawałek stanu znajduje się na zachodzie od USA. 

2. W czekoladzie według FDA może byc do 8 kawałków insektów, a ta nadal jest jadalna.

Jeśli troszczysz się o niejedzenie mięsa, zaskoczy Cię fakt, że według FDA Twoja czekolada może mieć kawałki insektów i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. 

3. Jedynka to w 30% najczęstsza cyfra liczby. 

Myślisz, że każda cyfra ma równe szanse stanąć na czele liczby? Nic z tych rzeczy. Prawo Benforda mówi, że najczęściej jest to jedynka, najmniejsze szanse, bo niecałe 5% ma cyfra 9.

4. W Indiach odbywają się śluby z psami, a nawet bananami

Według wierzeń hinduskich nieodpowiedni układ planet psuje małżeństwa osób urodzonych w określonych dniach roku. Aby zapobiec problemowi osoby te żenią się z psami, a nawet bananami. Inne rytuały pomagają w odrzuceniu małżeńskiego pecha. A małżeństwo dwóch mangalików anuluje klątwę. 

5. Bill Gates jako kraj zająłby 67 miejsce

Informatyk i filantrop zaczął od znajdowania błędów w oprogramowaniu. Teraz jego majątek wyceniany na bajeczną kwotę 90 miliardów dolarów dałby mu 67 miejsce wśród krajów o największej wartości. 

6. McDonald zaczął jako budka z hotdogami

Zanim twórcy burgerowni podbili świat prowadzili słabo przędące kino. Gdy zobaczyli ze okoliczna budka z hotdogami nie narzeka na klientów wzięli kredyt i zaczęli sprzedawać parówki w bułce. Dopiero później zmienili je na kanapki.

7. Milioner zrobił stoły z drzwi

Jeff Bezos twórca Amazonu nie miał łatwo. Gdy zaczynał brakowało wszystkiego, w tym stołów dla pracowników. Kupił więc drzwi i montując do nich nogi zbudował stoły. 

8. Światło, które widzisz leciało do Ciebie 9 minut 

Światło słoneczne potrzebuje aż 9 minut by dotrzeć do Ziemii. Czas trwania wynika z niewyobrażalnej odległości, która nas dzieli i ograniczonej prędkości światła. 

9. Bluetooth ma symbol na cześć wikinga

Jeśli jest Ci znany bluetooth, ma on specjalny symbol. Nie jest jednak przypadkowy. To litery H i B w piśmie wikingów I złączone w jeden znak. 

10. Monopoly to gra edukacyjna,  ale uczy czegoś o czym nie wiesz…
Gra Monopoly nie powstała, aby uczyć jak zostać bogatym. Miała ona za zadanie pokazać jak kapitalizm powoduje koncentrację majątku i nierówności. Pamiętaj o tym, gdy następnym razem przegrasz, by przytoczyć anegdotę zwycięzcy 🙂

Jeśli podobały Ci się te ciekawostki udostępnij je znajomym!

1365 wyświetleń

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *