Quiz Pijesz Kawe. Czy wiesz że..

Quiz Pijesz Kawe. Czy wiesz że..

z tego quizz'u możesz się czegoś dowiedzieć.
#kawa, #informacje, #ciekawostki, #kawosze, #espesso, #late
5421 x, 2013-06-30 08:00:00

'Kawa' w języku arabskim brzmi..

kahve

qahwa

caffe

Kiedy pojawiła się w Europie kawa ?

ok. XVI wieku.

XX wiek

od 1410 r.

Ile kofeiny zawiera jedna filiżanka kawy ?

około 70-140 mg

mało.. jakoś 25 - 50 mg

200 mg

Najlepiej smakuje..

z expressu

zwykła sypana.

nie słodzona

Przeciętny mieszkaniec Finlandii spożywa rocznie.. ?

12 kg kawy, podczas gdy statystyczny Polak 2,5 kg

5 kg kawy, podczas gdy statystyczny Włoch 45 kg

500 g kawy

Gotowe

Result title

Result description

Wynik

Odpowiedz na wszystkie pytania!

Witaj na stronie Quizz.pl. U góry znajdziesz quiz Pijesz Kawe. Czy wiesz że... z tego quizz'u możesz się czegoś dowiedzieć.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie

Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi. Liczba pytań w quizie może być dowolna. Tak samo liczba odpowiedzi. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź. Po wybraniu odpowiedzi możesz ją nadal zmienić. Tak samo, gdy już sprawdzisz odpowiedź. W ten sposób jeśli się pomylisz, lub chcesz spróbować jeszcze raz swoich sił, możesz to zrobić bez najmniejszego problemu. Gdy odpowiesz na wszystkie pytania sprawdź swój wynik.

Wynik powstaje w oparciu o analizę Twoich odpowiedzi. Jest anonimowy i nie jest nigdzie zapisywany. Widzisz go tylko Ty. Dzięki temu możesz swobodnie wypełniać quizy na nawet najbardziej odjechane tematy i o nic się nie martwić. Nie gromadzimy i nie przetwarzamy wyników quizów. Są one tylko dla Ciebie.

Podsumowując:

  • odpowiedz na każde pytanie
  • wszystko jest anonimowe
  • sprawdź swój wynik

Wypełnij quiz i sprawdź wynik!