Quiz JAKIE GENY – TAKIE DZIECKO

Quiz JAKIE GENY – TAKIE DZIECKO

Sprawdzenie wiedzy o genach.
#Bioolgia
19 x, 2014-11-02 08:00:00

fragment DNA nadający komórce zdolność do tworzenia jakiegoś RNA a pośrednio kodujący zwykle także jakieś białko

Gen

gen dominujący

gen recesywny

polipeptydu

Jeśli chromosomy płciowe wskażą: XX to dziecko jest:

Kobietą

Nie wiadomo

Jest to nie możliwe

Menżczyzną

Jeśli chromosomy płciowe wskażą: XY to dziecko jest:

Mężczyzną

Nie wiadomo

Jest to niemożliwe

Kobietą

Jeśli chromosomy płciowe wskażą: YY to dziecko jest:

Jest to niemożliwe

Nie wiadomo

Mężczyzną

Kobietą

Gotowe

Result title

Result description

Wynik

Odpowiedz na wszystkie pytania!

Witaj na stronie Quizz.pl. U góry znajdziesz quiz JAKIE GENY – TAKIE DZIECKO. Sprawdzenie wiedzy o genach.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie

Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi. Liczba pytań w quizie może być dowolna. Tak samo liczba odpowiedzi. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi. Aby uzyskać wynik należy wybrać odpowiedź na każde z pytań. Na każde pytanie można wybrać jedną odpowiedź. Po wybraniu odpowiedzi możesz ją nadal zmienić. Tak samo, gdy już sprawdzisz odpowiedź. W ten sposób jeśli się pomylisz, lub chcesz spróbować jeszcze raz swoich sił, możesz to zrobić bez najmniejszego problemu. Gdy odpowiesz na wszystkie pytania sprawdź swój wynik.

Wynik powstaje w oparciu o analizę Twoich odpowiedzi. Jest anonimowy i nie jest nigdzie zapisywany. Widzisz go tylko Ty. Dzięki temu możesz swobodnie wypełniać quizy na nawet najbardziej odjechane tematy i o nic się nie martwić. Nie gromadzimy i nie przetwarzamy wyników quizów. Są one tylko dla Ciebie.

Podsumowując:

  • odpowiedz na każde pytanie
  • wszystko jest anonimowe
  • sprawdź swój wynik

Wypełnij quiz i sprawdź wynik!